AL 500 ANC

Automatická kotoučová pila určená na dělení profilů a v menší míře také plných materiálů z hliníkových slitin, mědi a tvrdých plastů. Stroj je vybaven vertikálními pneumatickými upínači, které slouží k bezpečnému upnutí řezaného materiálu. Levý upínač je vybaven z důvodu bezpečnosti zpětným ventilem pro případ poklesu tlaku vzduchu. Stroj lze osadit i horizontálními upínači. Posuv kotouče do řezu je pneumaticko-hydraulický. Rychlost řezu je regulována přepouštěcím ventilem, který je umístěn na hlavním ovládacím panelu. Posuv materiálu a kotouče do řezu je automatický.

Pila je standardně vybavena hlavním a podávacím svěrákem, jehož polohování je zajištěno kuličkovým šroubem. Délka jednotlivého podání je 505 mm, při vícenásobném podání je možnost až 9999 mm a volbu délky lze volit přímo z ovládacího panelu. Stroj musí být napojen na externí přívod stlačeného vzduchu o pracovním tlaku v rozmezí 0,5 - 0,6 MPa. Ke kotoučové pile AL 500 ANC je možno z levé vstupní strany (přívod materiálu) anebo pravé výstupní strany (odvod materiálu), připojit válečkové dopravníky M330. Požadovanou délku dopravníku lze sestavit z jednotlivých modulů v délkách 2 nebo 3 m. Počet podpěrných noh se stanoví na základě celkové délky dopravníku.

Klíčové vlastnosti

  • Dělení materiálu v automatickém cyklu pod úhlem 90°
  • Plynule nastavitelný posuv kotouče do řezu
  • Mikronizér pro mazání řezného kotouče
  • Elektronická kontrola otevření krytů
Technické specifikace
Příslušenství
Nabídkový list v pdf
Zajímá Vás cena?

Technické specifikace

Řezné parametry

...  
165 325x70 130x260 130

Technické specifikace

Pracovní režim: automatický
Typ stroje: Circular saw
Typ řezu: Rovný řez
Rozsah úhlových řezů:
Pohon: 4 kW, 3x400 V/50 Hz
Tlak vzduchu: 0,4 - 0,6 bar
Rychlost pilového kotouče: 3000 m/min.
Rozměry pilového kotouče: Ø 500 x 32 x 4,1
Ložná výška materiálu: 1100 mm
Délka nejkratšího zbytku: 90 mm
Nejmenší řezaný průměr: Ø 10 mm

Rozměry stroje

Délka: 1 110 mm
Šířka: 2 080 mm
Výška: 1 622 mm
Hmotnost: 540 kg

Vhodné manipulační systémy

Dopravníky typu M

Modulární systém válečkových dopravníků, dorazů a podavačů pro lehké a středně těžké použití. Cenově výhodný systém s ocelovými nebo plastovými válečky, s šířkami válečků 230 mm, 330 mm, 430 mm a s délkou modulů 2 a 3 m. Dá se umístit na různý počet opěrných noh s nastavitelnou výškou v rozsahu od 610 do 1020 mm. Pro pásové pily BOMAR jsou k dispozici potřebné propojovací a připojovací díly a rozsáhlé příslušenství, např. vertikální válečky, dorazové systémy atd.

Handling System M

Exhausting device AL-KOOdsávací zařízení AL-KOMobilní, flexibilní a připojitelný systém odsávání, s filtračními válci a částí určenou pro sběr odpadového materiálu.

Extraction setOdsávací sadaSada je připojena přímo na pilový kotouč. Díky výkonu odsávacího zařízení, je zbytkový materiál efektivně odvádeň do sběrné nádoby. Odsávací sada je umístěna v podstavci stroje.

Přehled cen strojů Bomar

Prohlédněte si kompletní ceník strojů Bomar

Ceníky jsou ve formátu MS Excel a jsou zabaleny v archivu zip. Jednotlivé sešity Excelu jsou nazvány podle produktových řad.

Poptávkový formulář, dotazník

Poptávkový formulář, dotazník

Specifikujte svoje požadavky nebo dotazy v jednoduchém popotávkovém formuláři.