Construction 1150.600 DGS

Construction 1150.600 DGS je dvousloupový hydraulický poloautomat speciálně navržený pro dělení ocelových profilů a nosníků, umožňující oboustranné úhlové řezy až do šedesáti supňů.

Předpnuté lineární vedení ramene na obou stranách, spolu s využitím polymerního betonu, kterým jsou sloupy, rameno i podstavec vyplněny, zajišťují vysoce kvalitní a rychlý řez s dokonalou absorbcí vibrací.

Pilový pás 54 mm a speciální uložení ramene pod úhlem 6° jsou hlavní výhody při řezání profilového materiálu.

Pohodlnost obsluhy stroje umožňují ovládací prvky koncentrované na přemístitelném panelu, přičemž komunikace probíhá pomocí podsvětleného dobře čitelného čtyřřádkového displeje.

Předností stroje jsou doplňky ve standardním provedení jako je digitální ukazatel automatického natáčení ramene na úhel, horní pomocné upnutí materiálu, zobrazovač rychlosti pásu měněné frekvenčním měničem, zapamatování přednastavené polohy ramene a svěráku po řezu, automatické nastavení pohyblivé vodící kostky a nebo automatická změna rychlosti klesání ramene do řezu v závislosti na tvaru materiálu.

Pracovní cyklus začíná nezbytným nastavením stroje do pracovní pozice a natočením ramene pro případný úhlový řez.

Po vložení materi-álu a stisknutí START tlačítka dojde k upnutí materiálu plnozvihovým hydraulickým svěrákem, nastavení pohyblivé vodící kostky a rozjetí pilového pásu.

Obsluha nastaví optimální Rychlost pásu a rychlosti klesání ramene do řezu pomocí přepouštěcího ventilu. Po dokončení řezu se rameno vrátí a svěrák se otevře do přednastavené polohy. Poté se cyklus opakuje.

Systém vstupních a výstupních válečkových dopravníků, příčných podavačů materiálu a odměřovacích délkových dorazů umožňuje sestavit řezací linku na míru dle potřeb zákazníka.

K dispozici je i široká nabídka příslušenství, jako například chlazení a mazání olejovou mlhou (Micronizer), hydraulický ukazatel napnutí pásu, laserová ryska vyznačující místo budoucího řezu a mnohé další dle přání.

Klíčové vlastnosti

  • Pilové rameno je uloženo na předepnutých lineárních vedeních
  • Automatická regulace přítlaku pilového pásu do řezu
  • Hydraulický plnozdvihový upínací dělený svěrák
  • Volně polohovatelný ovládací pult
Technické specifikace
Příslušenství
Nabídkový list v pdf
Zajímá Vás cena?

Technické specifikace

Řezné parametry

... ... ...
600 1150x600 600 550 550
45°R 600 790x580 580    
45°L 600 790x530 530    
60°R 530 530x580 530    
60°L 530 530x480 480    

Technické specifikace

Pracovní režim: poloautomatický
Typ stroje: horizontální pásová pila
Typ řezu: Úhlové řezy
Rozsah úhlových řezů: -60° - 60°
Pohon: 5,5 kW, 3×400 V/50 Hz
Rychlost pilového pásu: 20 - 120 m/min.
Rozměry pilového pásu: 8 370×54×1,6 mm
Ložná výška materiálu: 770 mm
Délka nejkratšího zbytku: 30 mm
Nejmenší řezaný průměr: Ø 10 mm

Rozměry stroje

Délka: 1 800 mm
Šířka: 4 400 mm
Výška: 2 600 mm
Hmotnost: 5500 kg

Vhodné manipulační systémy

Dopravníky typu X/XP

Manipulační systémy X/XP poskytují dosud nebývalou flexibilitu při individualizaci manipulace s materiálem podle požadavků a daných podmínek. Hodnoty nosnosti a stupeň automatizace jsou zcela flexibilně nastavitelné, přičemž je lze později měnit podle aktuálních potřeb. Kromě válečkové dráhy v normálním i poháněném provedení, zahrnují systémy X/XP obsáhlý sortiment volitelných doplňků, od vertikálních válečků přes systémy pro měření délek až pro příčné dopravní jednotky a posuvná zařízení. Dostupná provedení zahrnují sortiment od jednoduchého, čistě manuálně ovládaného měřicího dorazu, přes digitální měřicí doraz s ručním přestavováním až po vysoce přesný číslicově řízený měřicí doraz s citlivým vypínáním při, dosažení koncové polohy umožňující přesné zařezávání těžkých materiálů ve spojení s poháněnými válečkovými dráhami.

Handling System T

Third coolant supplyTřetí přívod chladící kapalinyTřetí přívod chladící kapaliny je využíván zvláště při řezání silnějších materiálů a všude tam, kde by běžné chlazení nestačilo. Je flexibilní a polohovatelné.

The laser unit copies the exact line in the saw band axis to the material. Laser Liner allows precise adjustment of the marked material.Laser linerLaserová jednotka přenáší laserovou přímku na připravený materiál umístěný v ose pilového pásu. Díky této přímce lze dodatečně porovnat a  opravit drobné odchylky, dříve než začne řez.

Digital angle indicatorDigitální ukazatel rychlosti klesání rameneUmožňuje snadný a přesný odečet aktuální rychlosti kleasání ramene stroje do řezu.

Device for clamping materials in layers and bundles with the use of an additional vertical clamping unit.Přídavný svěrákPro pevnější uchycení materiálu při řezu je možné použít přídavný svěrák. Umístěn před pilovým pásem, vybaven plnozdvihovým válcem a s možností samostatného upínacího pohybu.

A lamp for lighting the workspace, adjustable and mountedon the flexible arm.Osvětlení pracovního prostoruLED sítilna, namontována na ohebném rameni a  individuálně nastavitelná, zajistí perfektní osvětlení pracovního prostoru.

Pistol for machine cleaningPistole pro oplachování třísekPistole pro oplachování třísek slouží k rychlému a  snadnému očištění stroje od třísek a  otřepů.

Tenzomat - A precise measuring tool for the control of the saw band tension when a new band is installed.TenzomatPřesný měřící nástroj ke kontrole napnutí pilového pásu při vkládání nových pilových pásů.

Přehled cen strojů Bomar

Prohlédněte si kompletní ceník strojů Bomar

Ceníky jsou ve formátu MS Excel a jsou zabaleny v archivu zip. Jednotlivé sešity Excelu jsou nazvány podle produktových řad.

Poptávkový formulář, dotazník

Poptávkový formulář, dotazník

Specifikujte svoje požadavky nebo dotazy v jednoduchém popotávkovém formuláři.