Extend 620.620 SX

Pásová pila Extend 620.620 SX je plně hydraulický poloautomat dvousloupové konstrukce navržený pro řezání jak plného, tak i pro lového materiálu pod úhlem 90°. Řezy bez vibrací jsou základním požadavkem pro přesnost a dlouhodobou životnost nástroje.

Ve spojení s předepnutým velkoryse naddimenzovaným lineárním vedením umožňuje technologie polymerbetonu provádět řezy téměř bez vibrací a s řezným výkonem přes 100 cm2 za minutu při použití bimetalových pilových pásu M42.

Podstavec, rám pily a sloupy jsou u všech strojů řady Extend vyplněny námi vyvinutou směsí polymerního betonu. Ve spojení s předepnutým velkoryse naddimenzovaným lineárním vedením umožňuje technologie polymerbetonu provádět řezy téměř bez vibrací.

Upínací svěrák je opatřen velkým, masivně dimenzovaným plnozdvihovým válcem a může být na vyžádání vybaven regulací tlaku svěráku pro citlivé nastavení maximálního upínacího tlaku.

Pohyblivá upínací čelist je vedena na kalených lištách odolných proti opotřebení. Stroj je vybaven frekvenčním měničem, který umožňuje plynule nastavit optimální rychlosti pilového pásu vůči řezanému materiálu v rozsahu od 15 do 90 m/min.

To výrazně zvyšuje jak životnost pilových pásů, tak i produktivitu stroje. Stroje řady Extend SX přinášejí inovované ovládání, které dovolí bezproblémové rozšíření funkcí s ohledem na požadavky zákazníka.

To znamená, že stroje Extend SX jsou ideální jako základ řezacích linek vytvořených přesně na míru. Stroj může být používán v poloauto- matickém režimu, ale stejně tak přepnut do ručního režimu a všechny funkce stroje jsou pak ovládány odděleně.

Stroj je ovládán pomocí jednoduchých textových dialogů na velkém přehledném LCD, který je spolu s ostatními ovládacími prvky na volně umístitelném ovládacím panelu.

Ke standardnímu vybavení patří mimo jiné automatická regulace přítlaku pilového pásu do řezu v závislosti na odporu řezaného materiálu, plynule nastavitelný posuv ramene pily do řezu nebo také hydraulické napínání pásu.

Pilový pás je nakloněn vůči ložné ploše svěráku pod úhlem 2° pro univerzální použití. Na požádání může být rameno pily nakloněno v úhlu 6° nebo naopak rameno může být ve vodorovné poloze (0°) pro zpracování plného materiálu.

Klíčové vlastnosti

  • Dvousloupová konstrukce
  • Výkonný a spolehlivý motor pohonu pilového pásu 7,5 kW
  • Hydraulický plnozdvihový upínací svěrák
  • Automatická regulace přítlaku pilového pásu do řezu
Technické specifikace
Příslušenství
Nabídkový list v pdf
Zajímá Vás cena?

Technické specifikace

Řezné parametry

... ... ...
620 620x620 620      

Technické specifikace

Pracovní režim: automatický
Typ stroje: horizontální pásová pila
Typ řezu: Rovný řez
Rozsah úhlových řezů: -
Pohon: 7,5 kW, 3×400 V/50 Hz
Rychlost pilového pásu: 15 – 90 m/min.
Rozměry pilového pásu: 7 580×54×1,6 mm
Ložná výška materiálu: 780 mm
Délka nejkratšího zbytku: 30 mm
Nejmenší řezaný průměr: -

Machine dimension

Délka: 3 600 mm
Šířka: 1 260 mm
Výška: 2 400 mm
Hmotnost: 4 000 kg

Vhodné manipulační systémy

Dopravníky typu X/XP

Manipulační systémy X/XP poskytují dosud nebývalou flexibilitu při individualizaci manipulace s materiálem podle požadavků a daných podmínek. Hodnoty nosnosti a stupeň automatizace jsou zcela flexibilně nastavitelné, přičemž je lze později měnit podle aktuálních potřeb. Kromě válečkové dráhy v normálním i poháněném provedení, zahrnují systémy X/XP obsáhlý sortiment volitelných doplňků, od vertikálních válečků přes systémy pro měření délek až pro příčné dopravní jednotky a posuvná zařízení. Dostupná provedení zahrnují sortiment od jednoduchého, čistě manuálně ovládaného měřicího dorazu, přes digitální měřicí doraz s ručním přestavováním až po vysoce přesný číslicově řízený měřicí doraz s citlivým vypínáním při, dosažení koncové polohy umožňující přesné zařezávání těžkých materiálů ve spojení s poháněnými válečkovými dráhami.

Handling System T

The saw band tension indicator provides permanent control of the band tension, even during the machine operation.Ukazatel napnutí pilového pásuUkazatel napnutí pilového pásu umožňuje permanentní kontrolu napnutí pásu pily a  to i  během provozu stroje.

Pro plynulé řezání trubek a profilů, nanáší mikro-ostřikovací jednotka mazací film na hroty zubů a boční strany pilových pásů.Micro-spray-systémPro plynulé řezání trubek a profilů, nanáší mikro-ostřikovací jednotka mazací film na hroty zubů a boční strany pilových pásů.

Third coolant supplyTřetí přívod chladící kapalinyTřetí přívod chladící kapaliny je využíván zvláště při řezání silnějších materiálů a všude tam, kde by běžné chlazení nestačilo. Je flexibilní a polohovatelné.

The laser unit copies the exact line in the saw band axis to the material. Laser Liner allows precise adjustment of the marked material.Laser linerLaserová jednotka přenáší laserovou přímku na připravený materiál umístěný v ose pilového pásu. Díky této přímce lze dodatečně porovnat a  opravit drobné odchylky, dříve než začne řez.

Device for clamping materials in layers and bundles with the use of an additional vertical clamping unit.Přídavný svěrákPro pevnější uchycení materiálu při řezu je možné použít přídavný svěrák. Umístěn před pilovým pásem, vybaven plnozdvihovým válcem a s možností samostatného upínacího pohybu.

Device for clamping materials in layers and bundles with the use of an additional vertical clamping unit.Hydraulický upínač svazků materiáluZařízení pro upínání svazků umožňuje upínání materiálu ve vrstvě a  ve svazku pomocí přídavné vertikální upínací jednotky.

A lamp for lighting the workspace, adjustable and mountedon the flexible arm.Osvětlení pracovního prostoruLED sítilna, namontována na ohebném rameni a  individuálně nastavitelná, zajistí perfektní osvětlení pracovního prostoru.

Pistol for machine cleaningPistole pro oplachování třísekPistole pro oplachování třísek slouží k rychlému a  snadnému očištění stroje od třísek a  otřepů.

Swarf removal systemVynašeč třísekVynašeč třísek s drapáky pro integrovaný systém zachycení. Pila je předpřipravena pro osazení vynašeče třísek a lze jej připojit stylem Plug-and-Play.

Tenzomat - A precise measuring tool for the control of the saw band tension when a new band is installed.TenzomatPřesný měřící nástroj ke kontrole napnutí pilového pásu při vkládání nových pilových pásů.

Remote diagnostics and maintenanceVzdálená správaProstřednictvím připojení k internetu se přenášejí stavová a chybová hlášení, čímž se zkracují doby provozních prostojů.

Přehled cen strojů Bomar

Prohlédněte si kompletní ceník strojů Bomar

Ceníky jsou ve formátu MS Excel a jsou zabaleny v archivu zip. Jednotlivé sešity Excelu jsou nazvány podle produktových řad.

Poptávkový formulář, dotazník

Poptávkový formulář, dotazník

Specifikujte svoje požadavky nebo dotazy v jednoduchém popotávkovém formuláři.