Ergonomic 290.258 DGANC

Plně automatická pásová pila s možností oboustranných úhlových řezů s automatickým polohováním ramene. Hydraulicky je ovládán posuv materiálu do řezu, upínání materiálu a posuv ramene pilového pásu do řezu a zpět. Délka jednoho podání činí 1500 mm. Ve spojení s nejvyšší možnou polohovací rychlostí je tak zaručena doposud nedosažitelná produktivita a flexibilita. Po naprogramování počtu kusů, délky a úhlů na každé straně kusu se provede celý pracovní cyklus. Řídící jednotka B&R je vybavena velkým přehledným displejem. Programování se provádí v jednoduchých krocích a uživatel má o něm díky grafickému zobrazení jednotlivých úseků dobrý přehled. Opakující se údaje o jednotlivých kusech lze uložit do řídící jednotky stroje a v případě potřeby je načíst. Do řídící jednotky lze uložit až 60 programů. Při přepnutí stroje do ručního režimu je možné ovládat všechny funkce stroje odděleně. Robustní rameno je vyrobeno z šedé litiny což příspívá k lepšímu pohlcování vibrací při řezání, než u svařeného ramene. Přesné tvrdokovové vedení pásu, kloub ramene pily uložený v předepjatých kuželíkových ložiscích, 27 mm vysoký pilový pás a synchronně běžící kartáč na odstraňování třísek jsou předpokladem pro vynikající řezný výkon.
Svěráky jsou uloženy bez vůle na předepjatém lineárním vedení. Pohyblivý svěrák se otevírá oboustranně, čímž se eliminují kolize u nerovného materiálu. Průběžná válečková dráha zajišťuje jednoduché a bezpečné podávání krátkých materiálů. Nastavení úhlu se provádí elektromechanicky od -45° do +60° během cca. 3 sekund s přesností ±0,1°. Detektor výšky materiálu umožňuje, aby rameno pily najelo až těsně nad materiál maximální rychlostí, což výrazně zkracuje dobu cyklu. Ke standardnímu vybavení patří mimo jiné automatická regulace přítlaku pilového pásu do řezu v závislosti na odporu řezaného materiálu a frekvenční měnič, který umožňuje nastavit optimální rychlosti pilového pásu vůči řezanému materiálu v rozsahu 20-120 m/min., což významně zvyšuje jak životnost pilových pásů tak i produktivitu stroje. Celkové provedení stroje předurčuje tento automat pro řezání malých až středních velikostí profilů zejména v oblasti častých oboustranných úhlových řezů s přesností jednoho podání 0,2 mm. Rozsáhlé možnosti rozšíření stroje pomocí volitelného vybavení, příslušenství a manipulačních systémů, a to jak na přívodní, tak na výstupní straně.

Klíčové vlastnosti

  • Automatická regulace tlaku do řezu
  • Průchozí válečková dráha až k hlavnímu svěráku
  • Výkonný dvourychlostní motor
  • Jednoduchá obsluha a údržba
Technické specifikace
Příslušenství
Nabídkový list v pdf
Zajímá Vás cena?

Technické specifikace

Řezné parametry

... ... ...
258 325x180 250x258 258
45°R 210 215x100 180x250 195    
45°L 180 235x80 145x245 165    
60°R 125 135x100 115x125 125    

Technické specifikace

Pracovní režim automatický
Typ stroje horizontální pásová pila
Typ řezu úhlové řezy
Rozsah úhlových řezů -45°- 60°
Pohon 1,5 kW, 3 x 400 V/50 Hz
Rychlost pilového pásu 20 - 120 m/min.
Rozměry pilového pásu 2 910 x 27 x 0,9 mm
Ložná výška materiálu 755 mm
Délka nejkratšího zbytku 280 mm (0° žezný úhel)
Nejmenší řezaný průměr Ø 5 mm

Rozměry stroje

Délka 2900 mm
Šířka 1850 mm
Výška 1650 mm
Váha 1500 kg

Vhodné manipulační systémy

Dopravníky typu M

Modulární systém válečkových dopravníků, dorazů a podavačů pro lehké a středně těžké použití. Cenově výhodný systém s ocelovými nebo plastovými válečky, s šířkami válečků 230 mm, 330 mm, 430 mm a s délkou modulů 2 a 3 m. Dá se umístit na různý počet opěrných noh s nastavitelnou výškou v rozsahu od 610 do 1020 mm. Pro pásové pily BOMAR jsou k dispozici potřebné propojovací a připojovací díly a rozsáhlé příslušenství, např. vertikální válečky, dorazové systémy atd.

Handling System M

Third coolant supplyPřídavný přívod chladící kapalinyPřídavný přívod chladící kapaliny je využíván zvláště při řezání silnějších materiálů a všude tam, kde by běžné chlazení nestačilo.

Pro plynulé řezání trubek a profilů, nanáší mikro-ostřikovací jednotka mazací film na hroty zubů a boční strany pilových pásů.Micro-spray-systémPro plynulé řezání trubek a profilů, nanáší mikro-ostřikovací jednotka mazací film na hroty zubů a boční strany pilových pásů.

Pro plynulé řezání trubek a profilů, nanáší mikro-ostřikovací jednotka mazací film na hroty zubů a boční strany pilových pásů.Micro-spray-systémPro plynulé řezání trubek a profilů, nanáší mikro-ostřikovací jednotka mazací film na hroty zubů a boční strany pilových pásů.

The laser unit copies the exact line in the saw band axis to the material. Laser Liner allows precise adjustment of the marked material.Laser linerLaserová jednotka přenáší laserovou na připravený materiál umístěný v ose pilového pásu. Díky této přímce lze dodatečně porovnat a opravit drobné odchylky, dříve než začne řez.

Pistol for machine cleaningPistole pro oplachování třísekPistole pro oplachování třísek slouží k rychlému a  snadnému očištění stroje od třísek a  otřepů.

Tenzomat - A precise measuring tool for the control of the saw band tension when a new band is installed.TenzomatPřesný měřící nástroj ke kontrole napnutí pilového pásu při vkládání nových pilových pásů.

Remote diagnostics and maintenanceVzdálená správaProstřednictvím připojení k internetu se přenášejí stavová a chybová hlášení, čímž se zkracují doby provozních prostojů.

Přehled cen strojů Bomar

Prohlédněte si kompletní ceník strojů Bomar

Ceníky jsou ve formátu MS Excel a jsou zabaleny v archivu zip. Jednotlivé sešity Excelu jsou nazvány podle produktových řad.

Poptávkový formulář, dotazník

Poptávkový formulář, dotazník

Specifikujte svoje požadavky nebo dotazy v jednoduchém popotávkovém formuláři.