Production 300.280 ANC

Automatická pásová pila dvousloupové konstrukce navržená pro kolmé řezy jak plného, tak i profilového materiálu při maximálních výkonech.

Přesné třístranné tvrdokovové vedení pilového pásu, rameno pily uložené oboustranně na předepnutých lineárních vedeních, 34 mm vysoký pilový pás a synchronně běžící kartáč na odstraňování třísek jsou předpokladem pro vynikající řezný výkon tohoto stroje.

Veškeré velkoobjemové části stroje jsou z důvodu předejití vzniku vibrací vyplněny naší speciální směsí polymerního betonu.

Ve spojení s předepnutým lineárním vedením umožňuje technologie polymerbetonu provádět řezy téměř bez vibrací.

Výsledkem těchto opatření je zvýšení výkonu stroje o 30%. Díky tomu pila usnadňuje dělení i obtížných druhů materiálu bez nutnosti volby vyšší třídy stroje.

Navíc pro bezchybný průběh řezu je pila vybavena děleným hlavním svěrákem, který upíná materiál před i za pilovým pásem.

Posuv materiálu pod pilový pás je zajištěn pomocí řízeného servopohonu a kuličkového šroubu. Hydraulicky je ovládáno upínání materiálu a posuv ramene s pilovým pásem do řezu a zpět.

Standardní součástí stroje je horní upínání na obou svěrácích a také regulace upínacích tlaků obou svěráků.

Maximální délka jednoho podání materiálu činí 750 mm. Pomocí vícenásobného opakovaného podání až 6500 mm.

Programování se provádí v jednoduchých krocích a uživatel má o něm díky velkému grafickému zobrazení jednotlivých úseků dobrý přehled.

Veškeré ovládací prvky jsou umístěny na volně polohovatelném ovládacím panelu.

Na přání lze pilu vybavit automatickým systémem volby řezných parametrů, kdy obsluha zadá rozměr a kvalitu řezaného materiálu a řídící systém všechny parametry nastaví a dále koriguje na základě průběžného elektronického monitorování.

Úplné krytování účinně redukuje hluk v přímém okolí a výrazně přispívá ke zvýšení bezpečnosti při řezání. Tato vysoce produktivní pila přímo vybízí k nasazení v třísměnném těžkém provozu.

Klíčové vlastnosti

  • Dvousloupová konstrukce
  • Posuv materiálu pod pilový pás pomocí řízeného servopohonu a kuličkového šroubu
  • Plynule nastavitelný posuv ramene pily do řezu
  • Průchozí válečková dráha až k hlavnímu svěráku
Technické specifikace
Příslušenství
Nabídkový list v pdf
Zajímá Vás cena?

Technické specifikace

Řezné parametry

... ... ... Bundle Cut Icon
280 300x280 280      

Technické specifikace

Pracovní režim: automatický
Typ stroje: vertikální pásová pila
Typ řezu: Rovný řez
Rozsah úhlových řezů:
Pohon: 3 kW, 3×400 V/50 Hz
Rychlost pilového pásu: 20 - 120 m/min.
Rozměry pilového pásu: 4 400×34×1,1 mm
Ložná výška materiálu: 755 mm
Délka nejkratšího zbytku: 75 mm / 140 mm with bundle device
Nejmenší řezaný průměr: Ø 10 mm

Rozměry stroje

Délka: 2 000 mm
Šířka: 2 700 mm
Výška: 1 900 mm
Hmotnost: 2 500 kg

Vhodné manipulační systémy

Dopravníky typu X/XP

Manipulační systémy X/XP poskytují dosud nebývalou flexibilitu při individualizaci manipulace s materiálem podle požadavků a daných podmínek. Hodnoty nosnosti a stupeň automatizace jsou zcela flexibilně nastavitelné, přičemž je lze později měnit podle aktuálních potřeb. Kromě válečkové dráhy v normálním i poháněném provedení, zahrnují systémy X/XP obsáhlý sortiment volitelných doplňků, od vertikálních válečků přes systémy pro měření délek až pro příčné dopravní jednotky a posuvná zařízení. Dostupná provedení zahrnují sortiment od jednoduchého, čistě manuálně ovládaného měřicího dorazu, přes digitální měřicí doraz s ručním přestavováním až po vysoce přesný číslicově řízený měřicí doraz s citlivým vypínáním při, dosažení koncové polohy umožňující přesné zařezávání těžkých materiálů ve spojení s poháněnými válečkovými dráhami.

Handling System T

Device for clamping materials in layers and bundles with the use of an additional vertical clamping unit.Předehřev hydraulického olejePři nízkých teplotách se hydraulický olej zahřívá již před spuštěním pily, což snižuje dobu čekání na dosažení nezbytné viskozity.

Swarf removal systemVynašeč třísekVynašeč třísek s drapáky pro integrovaný systém zachycení. Pila je předpřipravena pro osazení vynašeče třísek a  lze jej připojit stylem Plug-and-Play.

Pistol for machine cleaningPistole pro oplachování třísekPistole pro oplachování třísek slouží k rychlému a  snadnému očištění stroje od třísek a  otřepů.

Third coolant supplyTřetí přívod chladící kapalinyTřetí přívod chladící kapaliny je využíván zvláště při řezání silnějších materiálů a všude tam, kde by běžné chlazení nestačilo. Je flexibilní a polohovatelné.

Tenzomat - A precise measuring tool for the control of the saw band tension when a new band is installed.TenzomatPřesný měřící nástroj ke kontrole napnutí pilového pásu při vkládání nových pilových pásů.

Remote diagnostics and maintenanceVzdálená správaProstřednictvím připojení k internetu se přenášejí stavová a chybová hlášení, čímž se zkracují doby provozních prostojů.

Přehled cen strojů Bomar

Prohlédněte si kompletní ceník strojů Bomar

Ceníky jsou ve formátu MS Excel a jsou zabaleny v archivu zip. Jednotlivé sešity Excelu jsou nazvány podle produktových řad.

Poptávkový formulář, dotazník

Poptávkový formulář, dotazník

Specifikujte svoje požadavky nebo dotazy v jednoduchém popotávkovém formuláři.