ARG 1100 DC S.A.F.

Mimořádně robustní dvousloupový poloautomat nachází všeobecné uplatnění při průmyslovém dělení materiálu i v těch nejtěžších a non-stop provozech.

Extrémně tuhá konstrukce ramene pilového pásu v kombinaci s jeho masivním dvousloupovým uložením na lineárních vedeních zaručuje vynikající tuhost celého systému a přesný řez při průmyslovém dělení plných materiálů. Mohutný, průmyslový pilový pás 67 x 1,6 mm je vyráběn v mnoha variantách a umožňuje průmyslové dělení široké škály materiálů, včetně nerezu nebo nástrojových ocelí. Pro snadnější posuv těžkých materiálů je ložná plocha vybavena průchozí válečkovou dráhou o nosnosti 10 t/m. Optimální upnutí materiálu během řezu zaručuje plnozdvihový svěrák. Zároveň s čelistí svěráku se na lineárním vedení automaticky nastavuje i pohyblivá vodící kostka pilového pásu. Je tak vždy nejblíže řezu, což přispívá k přesnosti a rychlosti řezu a životnosti pilového pásu. Obě vodící kostky pilového pásu jsou osazeny automatickou regulací přítlaku do řezu. Tento systém snímá aktuální zatížení pilového pásu a zajišťuje automatickou koordinaci ideálního řezného tlaku a posuvu vzhledem k aktuálnímu profilu dělenému materiálu. To výrazně zrychluje a zpřesňuje řez a zvyšuje životnost pilového pásu. Hydraulické napínání pilového pásu, ovládané z centrálního panelu, zaručuje optimální napnutí a jeho kontrolu během provozu stroje. Optimální napnutí pilového pásu je zásadní pro jeho životnost i přesnost řezu. Přesné vedení pásu ve vodících kostkách zaručují hydraulicky upínané tvrdokovové vodící destičky. K dosažení maximální produktivity řezání přispívá i možnost nastavení optimální rychlosti pilového pásu pomocí frekvenčního měniče v rozsahu 10–115 m/min. To výrazně ovlivňuje přesnost a rychlost řezu a životnost pilových pásů.

Snadné ovládání na ergonomickém centrálním ovládacím panelu.

Po upnutí materíálu se po stisknutí jediného spínače se provede celý řezací cyklus – upnutí materiálu, start pilového pásu a systému chlazení, provedení řezu, zastavení pilového pásu a chlazení, zvednutí ramene na nastavenou hodnotu nad materiál. Po přepnutí do ručního režimu je možné všechny funkce ovládat i samostatně. Robustní, velký podstavec a celková masivní konstrukce zaručují mimořádnou stabilitu stroje i při řezání mimořádně těžkých obrobků. Pro komfortní odvod třísek může být stroj osazen hrablovým dopravníkem třísek. Stroj je vybaven výkonným průmyslovým hydraulickým agregátem. Hydraulický agregát umožňuje i nastaveni potřebné síly přítlaku svěráku. Hydraulické napínání pilového pásu zaručuje jeho ideální napnutí.

 • Z důvodu dosažení maximální přesnosti a produktivity je stroj určen jen pro kolmé řezy.
 • Velmi robustní konstrukce stroje tvořená masivními svařenci zaručuje bezpečné pohlcování vibrací.
 • Velký průměr oběžných kol a precizní třístranné tvrdokovové vedení zaručují dlouhodobou životnost pilového pásu a přesnost řezu.
 • Naddimenzované uložení oběžných kol, systému napínacího kola a všech rotačních částí zvyšuje dlouhodobou životnost stroje.
 • Tichý a bezúdržbový pohon pilového pásu je zajištěn průmyslovým elektromotorem s kuželočelní převodovkou.
 • K odstraňování třísek z pilového pásu za řezem slouží ocelový okružní kartáček, poháněný průmyslovým motorem se šnekovou převodovkou.
 • Ke stroji je zapojen kompletní chladící systém s výkonným čerpadlem a možností samostatné regulace průtoku na obou vodících kostkách a dalších dvou nastavitelných vývodech. Pro snadné čistění stroje slouží oplachovací pistole. Vana emulze s obsahem cca 100 litrů s výkonným čerpadlem je umístěna v podstavci stroje.
 • Kvalitní osvětlení pracovního prostoru pomocí výkonného LED pásu s krytem.
 • Kontrola správného napnutí nebo přetržení pilového pásu. Při přetržení pilového pásu se stroj automaticky vypne.
Technické specifikace
Příslušenství
Nabídkový list v pdf
Zajímá Vás cena?

Technické specifikace

  90°
1100
1100
1100 x 1100
Hlavní motor 11 kW
Motor čerpadla chlazení 0,09 W
Motor hydraulického agregátu 0,36 kW
Max. řezání svazku 370 x 700 mm
Rychlost pásu 10-115 m/min.
Sklon pilového pásu 0
Pracovní výška svěráku 700 mm
Olej v hydraulickém systému Paramol HM 32
Nádrž chladící kapaliny 160 l
Rozměry stroje (max.) 5600 x 2500 x 3600 mm
Hmotnost stroje 10500 kg
 • Frekvenční měnič - Standardní vybavení

  Umožňuje plynulou regulaci rychlosti pilového pásu v rozmezí 15–90 m/min. a tím nastavení optimálních řezných podmínek pro daný materiál.

 • Halogenová lampa

  Zaručuje kvalitní osvětlení pracovní-ho prostoru stroje. Neocenitelným pomocníkem hlavně při nedostatečném osvětlení na pracovišti.

 • Mlhové mazání

  Vytváří olejovou mlhu, která je vstřikována do oblasti řezu. Nahrazuje použití klasické chladící emulze, zvláště při dělení profilových materiálů, kde může docházet k únikům kapaliny mimo stroj. Možnost použití i ekologických olejů.

 • Laserové zaměřování

  Kvalitní průmyslový laser zobrazuje dráhu řezu na děleném materiálu. Výrazně usnadňuje, zrychluje a zpřesňuje nastavení požadované délky materiálu.

 • Hrablový dopravník třísek

  Zabezpečuje plynulý odvod třísek mimo stroj. Zkracuje tím časy potřebné k čistění stroje, hlavně při sériovém dělení plných materiálů, kde vzniká velké množství třísek.

Přehled cen strojů Bomar

Prohlédněte si ceník strojů Pilous

Ceník je ve formátu pdf.

Poptávkový formulář, dotazník

Poptávkový formulář, dotazník

Specifikujte svoje požadavky nebo dotazy v jednoduchém popotávkovém formuláři.