ARG 300 PLUS E

Univerzální pásová pila nachází všeobecné uplatnění od nepřetržitých non stop provozů až po zámečnické a údržbářské dílny. Je osazena průmyslovým pilovým pásem 27 x 0,9 mm, který je vyráběn v mnoha variantách a umožňuje dělení široké škály materiálů, včetně nerezu nebo nástrojových ocelí. Rameno pilového pásu se zvedá ručně, posuv do řezu je prováděn vlastní vahou ramene s možností jemné plynulé regulace škrtícím ventilem olejového tlumiče. Po dokončení řezu se pohon pilového pásu automaticky vypne. 
K mnohostrannému využití přispívá i systém svěráku umožňující oboustranné plynulé nastavení úhlu řezu v rozsahu 60° vpravo a 45° vlevo. Otočný stůl se otáčí zároveň s pilovým pásem. Nedochází tím k zařezávání pilového pásu do ložné plochy svěráku. Pro snadné zvedání ramene je stroj vybaven nastavitelnými tažnými pružinami, umožňujícími nastavení optimální síly potřebné pro zvednutí ramene dle charakteru řezaného materiálu.

Nejmodernější koncepce odlitku ramene, který je po celé délce ve všech nosných částech dutý a tvoří uzavřený profil. To zaručuje mimořádnou tuhost celého systému a maximálně přesný řez a životnost pilových pásů. V dutých částech ramene jsou ukryty všechny rozvody elektroinstalace a chladící kapaliny a tím jsou chráněny proti poškození. Nový koncept ramene přináší také velké zjednodušení při výměně pilového pásu, nebo při čistění vnitřku ramene, kdy se zadní kryt ramene jednoduše vyklopí na pantech a zůstane zaaretovaný v horní poloze. Mimo zcela nového designu ramene došlo i k mnoha technickým úpravám a změnám zlepšujících kvalitu, uživatelský komfort a životnost stroje. Jako příslušenství je možné použití čistícího kartáčku pilového pásu, synchronně poháněného z hnacího kola.

• Robustní konstrukce stroje, tvořená odlitky v šedé litině, zaručuje pohlcování vibrací.
• Moderní koncepce ramene pilového pásu umožňuje velké řezné rozsahy při kolmých řezech i při dělení pod úhlem.
• Jednoduchá aretace a nastavení požadovaného úhlu řezu na úhlové stupnici s pevnými dorazy pro 45°, 60° a 90°.
• Masivní svěrák s funkcí rychloupínání zajišťuje snadné a spolehlivé upnutí materiálu.
• Velký průměr oběžných kol a precizní třístranné tvrdokovové vedení zaručují dlouhodobou životnost pilového pásu a přesnost řezu.
• Naddimenzované uložení oběžných kol, systému napínacího kola a všech rotačních částí zvyšují dlouhodobou životnost stroje.
• Tichý a bezúdržbový pohon pilového pásu je zajištěn průmyslovým elektromotorem se šnekovou převodovkou.
• Třífázový dvojrychlostní motor (400 V) umožňuje volbu rychlosti pásu 40 a 80 m/min. Verze ARG 300 PLUS E.F. je osazena frekvenčním měničem umožňujícím plynulou regulaci rychlosti pilového pásu v rozsahu 15 - 90 m/min (2,2 kW motor).
• Ke stroji je zapojen kompletní chladící systém s výkonným čerpadlem a možností samostatné regulace průtoku na obou vodících kostkách. Vana emulze s čerpadlem je umístěna v podstavci stroje.
• Snadné ovládání pomocí ergonomicky umístěných ovládacích prvků (elektro i hydraulika) na podstavci stroje.
• Stroj je vybaven nastavitelným dorazem materiálu o délce 250 mm.

Technické specifikace
Příslušenství
Nabídkový list v pdf
Zajímá Vás cena?

Technické specifikace

  90° -45° +45° +60°
300 220 240 155
290 190 190 150
360 x 190 240 x 100 240 x 160 150 x 150
Hlavní motor 400 V, 50 Hz, 1,2/1,55 kW
Motor čerpadla 400 V, 50 Hz, 0,05 kW
Rychlost pásu 40/80 m/min.
Pracovní výška svěráku 910 mm
Nádrž chladící kapaliny cca 15 l
Rozměry stroje (min.) 1840 x 890 x 1520 mm
Rozměry stroje (max.) 2210 x 1720 x 2150 mm
Hmotnost stroje 460 kg
 • Doraz materiálu - Standardní vybavení

  Jednoduchý doraz umožňující nastavení požadované délky děleného materiálu.

 • Frekvenční měnič

  Umožňuje plynulou regulaci rychlosti pilového pásu v rozmezí 15–90 m/min. a tím nastavení optimálních řezných podmínek pro daný materiál.

 • Přítlačné zařízení

  Slouží k upnutí materiálu při dělení ve svazku. Umožňuje jednoduché a spolehlivé upnutí materiálu pomocí manuálního vertikálního přítlaku.

 • Halogenová lampa

  Zaručuje kvalitní osvětlení pracovní-ho prostoru stroje. Neocenitelným pomocníkem hlavně při nedostatečném osvětlení na pracovišti.

 • Mlhové mazání

  Vytváří olejovou mlhu, která je vstřikována do oblasti řezu. Nahrazuje použití klasické chladící emulze, zvláště při dělení profilových materiálů, kde může docházet k únikům kapaliny mimo stroj. Možnost použití i ekologických olejů.

 • Laserové zaměřování

  Kvalitní průmyslový laser zobrazuje dráhu řezu na děleném materiálu. Výrazně usnadňuje, zrychluje a zpřesňuje nastavení požadované délky materiálu.

 • Doraz materiálu 500 mm

  Robustní doraz s 500mm stupnicí pro nastavení požadované délky děleného materiálu.

 • Poháněný kartáček

  Ocelový okružní kartáček, synchronně poháněný z hnacího kola. Slouží k odstraňování třísek z pilového pásu za řezem.

 • Ukazatel napnutí pilového pásu

  Umožňuje přesné napnutí pilového pásu na požadovanou hodnotu dle tlakoměru a jeho kontrolu během provozu stroje. Optimální napnutí pilového pásu je zásadní pro životnost pilového pásu i kvalitu řezu.

 • Automatické spouštění klesání ramene

  U standardního provedení stroje je po zvednutí ramene nutné uzavřít regulační ventil klesání ramene a při spuštění řezu znovu nastavit rychlost klesání. V tomto provedení je navíc regulační ventil osazen elektrohydraulickým ventilem, který po zvednutí ramene drží v nastavené poloze a po spuštení pilového pásu se automaticky uvolní a rameno klesá do řezu nastavenou rychlostí. Odpadá tak nastavování rychlosti klesání u každého řezu. To výrazně eliminuje chyby obsluhy a tím chrání pilový pás a zároveň zvyšuje produktivitu stroje. Ideální pomocník hlavně při dělení větších sérií.

Přehled cen strojů Bomar

Prohlédněte si ceník strojů Pilous

Ceník je ve formátu pdf.

Poptávkový formulář, dotazník

Poptávkový formulář, dotazník

Specifikujte svoje požadavky nebo dotazy v jednoduchém popotávkovém formuláři.