ARG 700 DC CF-NC AUTOMAT

Robustní, plně automatizovaná pásová pila s CNC řízením nachází všeobecné uplatnění při průmyslovém dělení velkých sérií i v těch nejtěžších a non stop provozech a to i těžkých obrobků velkých průřezů. Mimořádně tuhá konstrukce ramene pilového pásu v kombinaci s jeho masivním dvousloupovým uložením na lineárních vedeních zaručuje vynikající tuhost celého systému a přesný řez. Přesné podání materiálu garantuje robustní systém podávacího svěráku na lineárních vedeních.

Široký, průmyslový pilový pás 54 x 1,6 mm je vyráběn v mnoha variantách a umožňuje průmyslové dělení široké škály materiálů, včetně nerezu nebo nástrojových ocelí. Pro snadnější posuv těžkých materiálů je ložná plocha vybavena průchozí válečkovou dráhou o nosnosti 8 t/m. Optimální upnutí materiálu během řezu zaručuje plnozdvihový svěrák. Zároveň s čelistí svěráku se na lineárním vedení automaticky nastavuje i pohyblivá vodící kostka pilového pásu. Je tak vždy nejblíže řezu, což přispívá k přesnosti a rychlosti řezu a životnosti pilového pásu. Obě vodící kostky pilového pásu jsou osazeny automatickou regulací přítlaku do řezu. Tento systém snímá aktuální zatížení pilového pásu a zajišťuje automatickou koordinaci ideálního řezného tlaku a posuvu vzhledem k aktuálnímu profilu dělenému materiálu. To výrazně zrychluje a zpřesňuje řez a zvyšuje životnost pilového pásu.
K dosažení maximální produktivity řezání přispívá i možnost nastavení optimální rychlosti pilového pásu pomocí frekvenčního měniče v rozsahu 15–110 m/min. To výrazně ovlivňuje přesnost a rychlost řezu a životnost pilových pásů. Snadné intuitivní ovládání na ergonomickém centrálním ovládacím panelu. Jednoduché vytváření až 99 programů s růz-nými délkami a počty kusů. Po upnutí materiálu se stisknutím jediného spínače provede celý řezací cyklus – start pilového pásu a systému chlazení, provedení řezu, zastavení pilového pásu a chlazení, zvednutí ramene na nastavenou hodnotu nad materiál, rozepnutí svěráku, posuv materiálu na zadanou délku, upnutí materiálu, provedení řezu.
Displej umožňuje sledovat počet uříznutých kusů, rychlost pilového pásu a případná chybová hlášení. Po přepnutí do ručního režimu je možné všechny funkce ovládat i samostatně. Identifikace konce děleného materiálu pomocí optické závory. Velký podstavec a celková masivní konstrukce zaručují mimořádnou stabilitu stroje i při řezání těžkých obrobků. Pro komfortní odvod třísek může být stroj osazen hrablovým dopravníkem třísek. Stroj je vybaven výkonným průmyslovým hydraulickým agregátem. Hydraulický agregát umožňuje i nastavení potřebné síly přítlaku svěráku. Hydraulické napínání pilového pásu zaručuje jeho ideální napnutí.

 • Z důvodu dosažení maximální přesnosti a produktivity je stroj určen jen pro kolmé řezy.
 • Velmi robustní konstrukce stroje tvořená masivními svařenci zaručuje bezpečné pohlcování vibrací.
 • Velký průměr oběžných kol a precizní třístranné tvrdokovové vedení zaručují dlouhodobou životnost pilového pásu a přesnost řezu.
 • Naddimenzované uložení oběžných kol, systému napínacího kola a všech rotačních částí zvyšuje dlouhodobou životnost stroje
 • Tichý a bezúdržbový pohon pilového pásu je zajištěn průmyslovým elektromotorem s kuželočelní převodovkou.
 • K odstraňování třísek z pilového pásu za řezem slouží ocelový okružní kartáček, poháněný průmyslovým motorem se šnekovou převodovkou.
 • Ke stroji je zapojen kompletní chladící systém s výkonným čerpadlem a možností samostatné regulace průtoku na obou vodících kostkách a dalších dvou nastavitelných vývodech. Pro snadné čistění stroje slouží oplachovací pistole. Vana emulze s obsahem cca 100 litrů s výkonným čerpadlem je umístěna v podstavci stroje.
 • Kvalitní osvětlení pracovního prostoru pomocí výkonného LED pásu s krytem.
 • Kontrola správného napnutí nebo přetržení pilového pásu. Při přetržení pilového pásu se stroj automaticky vypne.
Technické specifikace
Příslušenství
Nabídkový list v pdf
Zajímá Vás cena?

Technické specifikace

  90°
700
700
700 x 750
Hlavní motor 7,5 kW
Motor čerpadla chlazení 0,09 W
Motor hydraulického agregátu 3 kW
Max. podání (opakovatelné) 500 mm
Max. řezání svazku 370 x 700 mm
Zbytkový kus v NC režimu 360 mm
Rychlost pásu 15-110 m/min.
Sklon pilového pásu 3
Pracovní výška svěráku 700 mm
Olej v hydraulickém systému Paramol HM 32
Nádrž chladící kapaliny 160 l
Rozměry stroje (max.) 3840 x 2790 x 2760 mm
Hmotnost stroje 6500 kg
 • Frekvenční měnič - Standardní vybavení

  Umožňuje plynulou regulaci rychlosti pilového pásu v rozmezí 15–90 m/min. a tím nastavení optimálních řezných podmínek pro daný materiál.

 • Hydraulické přítlačné zařízení

  Slouží k upnutí materiálu při dělení ve svazku. Zabezpečuje spolehlivé upnutí pomocí hydraulicky ovládaného vertikálního přítlaku, pracujícího v cyklu s celým strojem.

 • Halogenová lampa

  Zaručuje kvalitní osvětlení pracovní-ho prostoru stroje. Neocenitelným pomocníkem hlavně při nedostatečném osvětlení na pracovišti.

 • Mlhové mazání

  Vytváří olejovou mlhu, která je vstřikována do oblasti řezu. Nahrazuje použití klasické chladící emulze, zvláště při dělení profilových materiálů, kde může docházet k únikům kapaliny mimo stroj. Možnost použití i ekologických olejů.

 • Laserové zaměřování

  Kvalitní průmyslový laser zobrazuje dráhu řezu na děleném materiálu. Výrazně usnadňuje, zrychluje a zpřesňuje nastavení požadované délky materiálu.

 • Hrablový dopravník třísek

  Zabezpečuje plynulý odvod třísek mimo stroj. Zkracuje tím časy potřebné k čistění stroje, hlavně při sériovém dělení plných materiálů, kde vzniká velké množství třísek.

Přehled cen strojů Bomar

Prohlédněte si ceník strojů Pilous

Ceník je ve formátu pdf.

Poptávkový formulář, dotazník

Poptávkový formulář, dotazník

Specifikujte svoje požadavky nebo dotazy v jednoduchém popotávkovém formuláři.